شاید باورتان نشود اما رول فیش پرینتر نقش بسیار مهمی در کسب و کار امروز دارد !

وقتی وارد فروشگاهی می شوید و خریدی انجام می دهید در هنگام پرداخت وجه فروشنده یک رسید باریک در اختیار شما قرار می دهد که حاوی لیست و قیمت محصولات خریداری شده شماست. این رسید بعضا بجای فاکتور در اختیار مشتری قرار می گیرد. این رسید همان رول فیش پرینتر یا رول رسید مشتری است!

همچنین وقتی وارد بانک ها می شوید هنگام ورود اقدام به دریافت نوبت از دستگاه نوبت دهی می کنید. رسیدی که در اختیار شما قرار می گیرد همان رول کاغذ حرارتی و فیش پرینتر است که به عنوان رسید در اختیار شما قرار می گیرد.

این نوع کاغذ در دستگاه های خودپرداز، کارتخوان ها، ترازوها و … نیز بسیار استفاده می شود.

رول فیش پرینتر چیست و چگونه تولید می شود؟

رول حرارتی فیش پرینتر یا همان کاغذ حرارتی یک کاغذ مخصوص است که بدون استفاده از جوهر سنتی ، رنگ را در معرض گرما تغییر می دهد. این اثر با پوشاندن کاغذ با رنگها و سازندگان حساس به گرما در طی فرآیند تولید حاصل می شود. ترکیب دقیق این پوشش شیمیایی با توجه به ویژگی پوشش بسیار متفاوت است ، اما معمولاً چند شباهت اساسی دارد.

پایه کاغذ یک کاغذ معمولی است که از خمیر چوب ساخته شده است.

کاغذ پایه با لایه ای از آغازگر پوشانده می شود که به آن Precoat گفته می شود ، سپس سطح صافی را برای چاپ فراهم می کند و به عنوان یک تثبیت کننده عمل می کند که پس از چاپ مخلوط رنگ فعال شده را جذب می کند. این همچنین مانع از چسبیدن رنگ ذوب شده به سر چاپ کاغذ می شود.

چاپ روی رول فیش پرینتر چگونه انجام می شود

چاپ روی کاغذهای حرارتی توسط رنگ لکوهای بی رنگ و از طریق گرما ایجاد می شود. هنگام گرم شدن ، بلورهای رنگ لکوو ذوب می شوند و با لایه توسعه دهنده مخلوط می شوند و کاغذ را سیاه می کنند.

پوشش نهایی (و مهمترین) پوشش ، Thermal Coat می باشد که از بیش از دهها ترکیب شیمیایی تشکیل شده است که هنگام قرار گرفتن در معرض گرما ، برای تولید تصویر طراحی شده اند. این ترکیبات شامل رنگهای لکو ، توسعه دهنده ها و حساس کننده ها است. رنگهای لکو منبع رنگ سیاه تولید شده توسط چاپ هستند.

هنگامی که این پوشش ابتدا اعمال می شود ، این رنگ از کریستال های بی رنگ درون یک پودر ریز ساخته می شود. گرمای تولید شده توسط یک پرینتر چاپ حرارتی ، کریستالهای رنگ را در هر کجا که لمس کند ، ذوب می کند ، که سپس با یک اسید آلی نیز در این ترکیب مخلوط می شود تا رنگ مات ایجاد کند. اسید آلی به عنوان توسعه دهنده گفته می شود.

سرانجام ، مجموعه سوم ترکیبات به نام حساس کننده ها به مخلوط اضافه می شوند. این حساس کننده ها دما را که در آن روکش فعال می شود برای شکل دادن به تصویر تنظیم می کنند ، همچنین به رنگها و توسعه دهنده کمک می کنند تا به درستی مخلوط شوند.

برای محافظت بیشتر از متن چاپ شده بر روی رول فیش پرینتر ، می توان کت های اضافی را به قسمت جلویی و پشت کاغذ اضافه کرد. به اینها Topcoat و Reverse Coat گفته می شود. رول حرارتی فیش پرینتر روکش دار هنگامی استفاده می شود که طول عمر چاپ از اهمیت بالایی برخوردار باشد ، یا هنگامی که کاغذ در معرض مواد شیمیایی قرار می گیرد که ممکن است باعث تخریب تصویر شوند.

پس از اتمام پوشش ، کاغذ حرارتی درون رول های عظیمی به نام Jumbos می چرخد. این رول ها سپس به ماشین آلات مختلف منتقل می شوند و در فرآیندی که به اسلینگ معروف است ، به رول فیش پرینتر در اندازه های مختلفی که برای کاربرد مورد نظر مناسب است ، برش داده می شوند.

چگونه بگوییم آیا رول فیش پرینتر حرارتی است یا خیر؟

چگونه بگوییم آیا رول فیش پرینتر حرارتی است یا خیر؟

رول های حرارتی فیش پرینتر در همه جا در زندگی روزمره وجود دارد. در یک رستوران ، سوپر مارکت ها ، بانک ها ، بیمارستان ها و… بسیار زیاد است. هنگامی که یک کار را با کاغذ حرارتی شروع می کنید و یا رول هایی را برای تجارت خود مصرف می کنید ، باید کاغذ حرارتی را از سایر انواع کاغذها بشناسید و شناسایی کنید.

به طور عمده ۳ نوع رول کاغذ وجود دارد که استفاده می شود. – کاغذ حرارتی ، کاغذ باند و کاغذ بدون کربن.

۱) رول کاغذ حرارتی

کاغذ حرارتی دارای سطح صاف است که با مواد شیمیایی رنگ پوشش داده می شود. هنگام قرار گرفتن در معرض گرما ، کاغذ برای نشان دادن متن یا تصویر رنگ را تغییر می دهد. برای چاپگر حرارتی نیازی به کارتریج یا روبان جوهر نیست. می توانید کاغذ را با یک پرینتر حرارتی تست کنید. اگر پرینتر حرارتی در دسترس ندارید ، می توانید با انگشت خود آن را بررسی کنید. کافی است ناخن انگشت خود را محکم در سراسر کاغذ بکشید ، اگر یک کاغذ ، حرارتی باشد ، یک علامت باقی می ماند. یک استثنا نیز وجود دارد بهتر است آن را در دو طرف جلوی و پشت کاغذ بررسی کنید. برای برخی از چاپگرهای خاص ، سطح کاغذ حرارتی در قسمت پشتی کاغذ است.

کاغذ حرارتی پرکاربردترین رول کاغذ برای صنعت POS است. این مزایای برجسته ای دارد. سریعتر چاپ می شود ، فقط کاغذ حرارتی و چاپگر حرارتی مورد نیاز است ، دیگر نیازی به مصرف مواد اضافی مانند کارتریج و روبان نیست و ارزان تر است.

اگر تازه کار تجاری ، رستوران یا فروشگاه دیگری را راه اندازی کرده اید ، فقط یک پرینتر حرارتی و رول فیش پرینتر خریداری کنید. (اگر می خواهید تجارت خود را بزرگ کنید ، می توانید در پشت کاغذهای تبلیغاتی نیز تبلیغ کنید).

۲) کاغذ باند

کاغذ باند نیز به کاغذ چوبی گفته می شود. این یک کاغذ کوچک است و برای چاپ به جوهر یا کارتریج نیاز دارد. سطح کاغذ مانند کاغذ حرارتی براق نیست و وقتی می خواهید با انگشت خود روی سطح بکشید ، هیچ علامت یا تغییر رنگ نمی دهد.

۳) کاغذ بدون کربن

کاغذهای بدون کربن معمولاً ۲-۴ عدد دارند. رنگ آن به رنگ سفید ، صورتی ، زرد ، آبی و غیره است. همانند کاغذ باند ، برای چاپ آن نیز به روبان یا کارتریج جوهر نیز احتیاج دارید. مواد شیمیایی بین لایه ها وجود دارد. بنابراین وقتی پرینتر فشار خود را به لایه اول می زند ، لایه دوم و سوم محتوای لایه اول را کپی می کند. مشتری می تواند یک نسخه از رسید را حفظ کند. خرده فروش نیز می تواند یک نسخه را نگه دارد.

مزایا و معایب رول فیش پرینتر

کاغذ حرارتی به دلیل صرفه جویی در هزینه و چاپ سریع تر در اکثر خرده فروشان معمول است.

در حالی که این رسیدهای کاغذ حرارتی ، ما را سریعتر از فروشگاه خارج می کنند ، اما معایبی نیز وجود دارد:

رسیدهای کاغذ حرارتی می توانند محو شوند ، نسبت به گرما حساس هستند و برای اطمینان از بیشترین استفاده از آنها ، به ذخیره سازی مناسب احتیاج دارند.

نحوه نگهداری رول فیش پرینتر

کاغذ حرارتی دارای یک پوشش حساس به گرما است که اطلاعات مربوط به خرید را با انتقال گرما از طریق چاپگر گیرنده ، از طریق آن انتقال می دهد. روکش ها می توانند تحت تأثیر انواع مختلفی قرار گیرند. گرما و قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید مشکل اصلی است.

گرمای بیش از حد باعث می شود کاغذ حرارتی شما به رنگ خاکستری تبدیل شود یا در بدترین حالت کاملاً سیاه و ناخوشایند شود. شما همیشه باید رسیدهای کاغذ حرارتی خود را از منابع گرما دور کنید. نور خورشید همچنین رسیدهای شما را سریعتر از حد طبیعی محو می کند. به عنوان یک قاعده کلی ، بهتر است کاغذهای خود را در محلی خنک ، تاریک و خشک نگهداری کنید تا از طولانی ترین استفاده از آن اطمینان حاصل شود.

یکی دیگر از نگرانی ها هنگام برخورد با رول فیش پرینتر ، جلوگیری از روغن و مایعات است. مایعات و به خصوص روغنها ، خود کاغذ را تخریب می کنند. در مورد روغن ها ، آنها با پوشش روی کاغذ واکنش نشان داده و آن را تغییر رنگ می دهند.

در پایان روز ، بهتر است که یک کمد مناسب و یا محل نگهداری بدون نسخه را پیدا کنید تا بتوانید رول های چاپ شده و چاپ نشده خود را از هرگونه منبع مشکل دور نگه دارید ، اما هنوز هم به راحتی در دسترس هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر برای یافتن رول فیش پرینتر مناسب برای شغل خود ، با اطلس رول تماس حاصل فرمایید.

درباره ی molkaneh

2 پاسخ به رول فیش پرینتر یا رسید مشتری
  1. مطلب خوبی بود !!


[top]

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *